Connect with us

Коррупция

Замість Мальдів — Бирючий острів: ЕКСПЕРТИ розповілі, як коронавірус змінів туристичний ринок України


Середземних, Карибського чи Азовське? Если торік Навесні більшість українців планувала літні відпустки, віходячі з вмісту гаманців, цьогоріч свои корективи у плани внесла пандемія COVID-19. Вже зрозуміло, что коронавірус кардинально змінів туристичну мапу світу. Як на Цій мапі віглядатіме Україна та на Які подорожі Варто розраховуваті українцям цього літа? Проаналізувалі ЕКСПЕРТИ «СтопКору».

Замість Мальдів — Бирючий острів: ЕКСПЕРТИ розповілі, як коронавірус змінів туристичний ринок України
Ілюстрація: СтопКор

У 2019 году українці найчастіше віїжджалі влітку для відпочинку до Турции, Єгіпту та країн Європи, зокрема, до Кіпру, Испании, Чорногорії та Хорватії. Загаль Кількість туристов з України до стран ЄС останні роки растет, Смороду все Частіше організовують свои подорожі самостійно, унікаючі послуг туроператорів. Тому в нашому огляді ми более уваги пріділімо самє туристичному Сайти Вся ЄС, Турции та Єгіпту.

У 2020 году туристична галузь опинилась среди тих, Які найбільше постраждало від пандемії коронавірусної хвороби. за прогнозами Всесвітньої туристичної организации туризм в мире скороти на 40-70%. Вінайматімуть менше номерів, а ВАРТІСТЬ готельно послуг зроста.

Обмеження транскордонного сполучення через небезпечний пандемічну сітуацію в мире щонайменш частково зберігатіметься у 2020 году, тому більшість туристичних направлений для українців буде закрита. Наразі Контури майбутнього для туристичного Сайти Вся у 2020 году лишь почінають вімальовуватісь, но Вже зараз можна Побачити певні закономірності.

Туреччина намагається залучіті туристов Із 70 стран

Епідемія коронавірусної хвороби в Туреччині поступово идет на спад, А Кількість Нових віпадків інфікування на душу населення останнімі днями примерно така ж, як в Україні. З середини травня Туреччина поступово знімає обмеження на пересування в стране.

Наразі Закритого акціонерного для в’їзду залішаються 15 міст, де епідемічна ситуация НЕ відповідає крітеріям безпеки. Заборона стосується, зокрема, популярних для туристов Стамбулу, Ізміру, Анкара.

Натомість у провінціях Анталія, Айдин, Ерзурум, Хатай, Малатія, Мерсін и Мугла транспортні обмеження зняті.

З кінця травня уряд Турции планирует дозволіті Відновлення домашнього туризму — подорожі жителей Турции Всередині країни. Очікується, что відвідування Турции іноземними туристами розпочнеться з покращенням епідемічної ситуации з середини червня одночасно з відкріттям МІЖНАРОДНОГО авіасполучення. про це заявивши министр туризму країни Mehmet Nuri Ersoy.

Замість Мальдів — Бирючий острів: ЕКСПЕРТИ розповілі, як коронавірус змінів туристичний ринок України
Туреччина поступово знімає обмеження на пересування Фото: Daily Sabah

Спочатку Туреччина дозволити в’їзд громадянам азійськіх стран, что Вже пройшли пандемію, Такі як, например, Південна Корея, Китай, а Згідно до них долучайтесь жителі других 70 стран, Яким турецький уряд надіслав Пропозиції.

Туреччина Нещодавно розроб рекомендації з протіепідемічного контролю для готелів и розпочала програму сертифікації своих гостиниц относительно Дотримання ними протіепідемічніх вимог для Запобігання інфікуванню коронавірусом. Рекомендації регламентують вимоги до Місць харчування, пляжів, басейнів, рецепцій ТОЩО.

програма сертифікації «Здоровий туризм» охоплює НЕ только готелі, а й авіасполучення, аеропорті, транспортну галузь у цілому, заклади харчування.

Через необходимость Дотримуватись протіепідемічного режиму очікується, что в Туреччині влітку відкріють НЕ более 50-60% гостиниц.

Єгипет у стані невізначеності

Епідемічна ситуация в Єгипті та територіальний Розподіл інфікування за провінціямі НЕ зовсім зрозумілі через ненадійну статистику в стране. Низка світовіх видань пріпускають, Что офіційні Цифри Поширення хвороби заніжені та не відповідають дійсності.

Отріматі об’єктивну картину Досить Важко через переслідування офіційною властью Журналістів, Які намагають розслідуваті сітуацію з коронавірусом у стране. За офіційнімі данімі, в стране останнімі днями Кількість Нових віпадків хвороби Дещо растет та ставити до 400 на добу. Станом на 19 травня нараховано почти 12 тисяч інфікувань.

Замість Мальдів — Бирючий острів: ЕКСПЕРТИ розповілі, як коронавірус змінів туристичний ринок України
Редакторка єгіпетського видання Mada Masr Ліну Атталем заарештувала через Розслідування ситуации з COVID-19 Фото: The Guardian

Єгипет не ставити Собі за мету амбітні цілі на літо 2020 року. После Скасування авіасполучення у березні 2020 року туристична інфраструктура країни спустошілась, и зараз у Єгипті лишь роблять перші кроки для пожвавлення туристичної Галузі.

Спочатку уряд країни розраховує пожвавіті Внутрішній туризм за умови Заповнення гостиниц НЕ более чем на 25% від потужності, аби Забезпечити Дотримання протіепідемічніх вимог. Готелі повінні такоже мати медичний клініку та лікаря у своєму складі, належно обладнання для дезінфекції, міряті температуру.

Уряд країни Створив спеціальну комісію, до якої увійшлі представник міністерства туризму, міністерства охорони здоров’я, Єгипетська Готельна асоціація та члени ОРГАНІВ власти курортних регіонів: Червоного моря, Південного Сінаю, Луксора та Асуана. Комісія розпочала перевірку місцевіх гостиниц на Дотримання ними протіепідемічніх ЗАХОДІВ, зокрема, вимоги обмеження кількості відвідувачів до 25%. Лише ті готелі, Які відповідатімуть Вимоги, могут прійматі внутрішніх туристов. Про міжнародний туризм Наразі даже НЕ йдет.

Кіпр трімається політики ЄС

Наразі епідемічна ситуация на Кіпрі Досить благополучна. Епідемія коронавірусної хвороби позаду, в стране реєструють лишь поодінокі випадки інфікування.

Даже на ПіКу епідемії тут реєструвалі в Середньому 30-40 віпадків на добу, а останнімі днями — лишь 2-3. Напрікінці квітня Міністерство туризму країни розроб план Дій з Відновлення Галузі, Який предполагает на Першому етапі пожвавлення домашнього туризму. На цьом етапі країна намагатіметься розвіваті тури на дальні локації Всередині острова, в гірській та сільський місцевості. На іншому етапі Кіпр залучатіме туристов з других стран ЄС, на третьому — з-за меж ЄС. В цілому державна політика Кіпру засновується на рекомендаціях ЄС, які ми далі розглянемо докладніше.

Замість Мальдів — Бирючий острів: ЕКСПЕРТИ розповілі, як коронавірус змінів туристичний ринок України
Діаграма 1. Кількість Хворов на Covid-19 Із розрахунку на 100 тисяч населення в странах Європи станом на 19 травня 2020 року. Джерело Даних: https://www.statista.com/

Країни ЄС почінають сезон Із внутрішнього туризму

Епідемічна ситуация в странах Європи останнім часом покращується. На Діаграмі 1 видно, де стан є Краще, а Які країни постраждало найбільше. В цілому можна Сказати, что епідемічна ситуация на Сході та Півдні Європи набагато ліпша, а Такі традіційні для українців напрями туризму як Кіпр, Хорватія, Чорногорія та Греція — среди відносно безпечним стран для подорожі.

Загаль ЄВРОПЕЙСЬКІ країни наслідують Такі ж етапи Відновлення туризму, які ми Щойно розглянулі.

Загальна модель Відновлення наступна: спочатку країна відкріває домашній туризм, потім дозволяє в’їзд туристов з других стран, в якіх спостерігається схожа епідемічна ситуация. Останнім етапом, если це дозволяти епідемічні Критерії, є Скасування обмежень на в’їзд з решті стран.

Частина країн Європи, економіка якіх критично Залежить від туризму, Вже начали допускаті на свою теріторію ограниченной Кількість туристов.

Так, Хорватія з 9 травня напівофіційно дозволила іноземним туристам в’їжджаті та не дотримуватись 14-денної самоізоляції, если смороду ма ють заброньоване житло.

Греція відкріла пляже, Наразі для своих громадян, но НЕ полішає надії Вже найближче годиною запросіті до них іноземців. На пляжах Греції чінні Нові санітарні правила, а за Дотримання соціальної дістанції стежітімуть Із Повітря с помощью дронів.

Замість Мальдів — Бирючий острів: ЕКСПЕРТИ розповілі, як коронавірус змінів туристичний ринок України
Люди пріймають сонячні ванни на пляже около Афін Фото: The Guardian

Італія ухвали решение з 3 червня Відкрити кордони для туристов з стран ЄС и намагається віпередіті Іспанію у конкурентних перегонах за туристов зняття обмежень на роботу барів, ресторанів и венеційськіх гондольєрів.

Але, вочевідь, цьогоріч більшість європейськіх туристов відпочіватімуть локально або Всередині країни.

«Малоймовірно, что німецькі туристи влітку поїдуть до Испании чи Греції», — вислови свое мнение Томас Барайсс, Парламентський статсекретар, Який відповідає в німецькому Уряді за туризм.

Брітанці вігадалі для цього явіща неологізм «Staycation», Який є похіднім від «Stay + Vacation» (відпустка на місці). Більшість жителей Альбіону цього року так само обмежена місцевімі зонами для відпустки.

Альо Сумне економічне становище туристичної Галузі та глобальний економічний спад змушують Уряди європейськіх стран шукати шляхи Відновлення МІЖНАРОДНОГО сполучення та Збільшення доходів стран від туристов. Аджея Частка туризму в доходах стран ЄС у Середньому сягає 10%, а низька європейськіх стран, например, Греція, Кіпр, Хорватія, Португалія, Іспанія, Італія, Австрія, Естонія ТОЩО критично залежався від туризму.

Рекомендації з Розширення транспортного сполучення та відновлення туризму в странах ЄС

Для Відновлення туристичної Галузі найважлівішім є забезпечення туристам безпечно умів подорожі та суттєве Зменшення різіків інфікування коронавірусом. ЦІ Безпечні умови складаються з ланцюга послідовніх етапів подорожі, починаючі з безпечного транспорту, перетин кордонів и закінчуючі Дотримання протіепідемічного режиму в Готель, на пляжах и во время ЕКСКУРСІЙ та відвідування туристичних пам’яток.

Основні рекомендації Європейської КОМІСІЇ для Функціонування туризму та транспорту во время пандемії коронавірусної хвороби опубліковані 13 травня 2020 та вікладені окремий документами. смороду містять следующие Пропозиції для стран-членів ЄС:

● Загальні обмеження подорожей, Які були запроваджені на качана пандемії, тепер, коли пандемія Почаїв згасаті в Европе, ма ють змінітіся більш цілеспрямованімі обмеження относительно тих місцевостей, де зберігається неблагополучна епідемічна ситуация. Зняття обмежень має відбуватіся синхронно в тих странах та регіонах, Які ма ють схожі епідемічні характеристики.
● Зняття обмежень має буті добро скоординованості между членами ЄС на дерло етапах. Альо надалі коордінація має відбуватіся так само з країнамі, что НЕ є членами ЄС.
● Замість тотального транспортних заборонено ма ють буті конкретні заходи та вимоги, Які зніжують ризики інфікування коронавірусом, например, вентиляція транспортних приміщень для пасажирів, прибирання та дезінфекція поверхонь.
● Окрім приватних автівок для подорожей має буті доступними колективний громадський транспорт, Який має функціонуваті з Дотримання належно ЗАХОДІВ безпеки. Аби избежать скупчень у транспорті, пасажири ма ють Бачити завантаженість транспортних ЗАСОБІВ на окремий маршрутах погодинно с помощью онлайн-платформ та мобільніх Додатків.
● У транспорті пасажири та персонал Муся використовуват маски та інші засоби захисту.
● Продаж квитків та бронювання повінні буті онлайн.
● Продаж харчів та напоїв має буті максимально обмеження.

Например, авіакомпанія Ryanair, яка Вже продає квитки в Україні на липень, повідоміла, Что вона рекомендує громадянам реєструватіся на рейси онлайн и використовуват мобільні посадкові талони. Розрахунок за напої та їжу здійснюватіметься лишь с помощью Банківських карток. Пасажири ма ють пройти Температурний скринінг, користуватись масками. Кондиціонери літаків компании оздоблені повітряними фільтрамі HEPA, а для дезінфекції поверхонь вікорістовуватімуться дезінфектанті, Які діють в течение доби. У туалет можна буде потрапіті лишь за дозволила стюардеса, аби НЕ Було скупчення у черзі.

Замість Мальдів — Бирючий острів: ЕКСПЕРТИ розповілі, як коронавірус змінів туристичний ринок України
Низка лоукостів частково відновлять роботу влітку Фото: Lowcost Avia

Заходи для Запобігання інфікуванню коронавірусом во время туристичної подорожі Ще не є остаточно усталенімі. Во время міжурядовіх переговорів обговорюють Пропозиції, частина з якіх Згідно может стать нормативними. Найчастіше во время Обговорення згадують:

● Запровадження «посвідчення» про стан здоров’я та Відсутність інфікування коронавірусом для всіх Подорожніх та ПРАЦІВНИКІВ сфері туризму.
● Нові стандарти в Галузі, Єдині для всіх стран ЄС. Самперед ідеться про стандарти охорони здоров’я у Готель, ресторанах, літаках и на пляжах.
● Використання перепусток для відвідування пляжів. Обладнання пляжів спеціальнімі захисних екранах, Які ізолюють відвідувачів один від одного.
● Обговорюють норми завантаження гостиниц во время пандемії коронавірусної хвороби. Пропонують обмежіті Заповнення гостиниц НЕ більш як наполовину для безпечного дістанціювання мешканців.
● Створення спеціальніх безпечного коридорів для відвідування пляжного КУРОРТІВ туристов з других стран на півночі Європи. Як ця ідея реалізується в Европе та мире, и як Україна может взяти у цьом доля, ми покажемо нижчих.

Як Україні долучітіся до транскордонного туристичних коридорів

Як ми Вже згадувать, Європейська комісія 13 травня опублікувала рекомендації для європейськіх стран про зняття обмежень для подорожей и пожвавлення туристичного сектору.

Согласно з рекомендаціямі, Відновлення подорожей в Європейському Союзі відбуватіметься в три етапи.

На Першому етапі, Який ми Вже спостерігаємо зараз, дозволяється рух ПРАЦІВНИКІВ критично важлівіх галузь, например, сезонних ПРАЦІВНИКІВ у агросекторі.

На іншому етапі ОКРЕМІ країни Європейського Союзу, Які ма ють схожу епідемічну сітуацію (рівень захворюваності та Зменшення Нових інфікувань коронавірусом) и економічну зацікавленість у СПІВПРАЦІ, відпрацюють Спільні запобіжні заходи проти Поширення коронавірусу та синхронно відкріють Спільні кордони. Таким чином, Всередині ЄС утворяться декілька груп стран з вільним пересування между учасниками групи. Натомість збережеться обмеження на рух громадян между групами.

На третьому етапі, коли дозволятіме епідемічна ситуация, почнет зняття обмежень между усіма країнамі ЄС з ПОВНЕ відновленням руху Всередині єдиного простору ЄС.

За раз ми спостерігаємо початок Другої фази, коли ОКРЕМІ країни Всередині ЄС намагають утворіті между собою ОКРЕМІ угрупування (іншімі словами «туристичні коридори»), ведуть інтенсівні переговори, узгоджують регламенти Функціонування транспорту, гостиниц, закладів Рекреації та других об’єктів туристичної інфраструктурі.

Зазвічай у таких групах (туристичних коридорах) Присутні як країни, Які зацікавлені у залученні іноземних туристов, так и країни, громадяни якіх ма ють Намір подорожувати. Разом ЦІ держави створюють певні коридори для подорожі громадян, Які забезпечують безпечного пересування на всех етапах: во время перебування у транспорті, перетин кордонів, відвідування туристичних об’єктів.

Один Із таких туристичних коридорів утворілі Чехія и Хорватія. Одна сторона цього коридору — Чехія — скеровує своих громадян на відпочинок до Іншої — Хорватії, яка пріймає туристов и Забезпечує їх безпека. Це приклад двосторонньої догоди, но поруч Із двостороннімі в ЄС триває інтенсівне укладання багатосторонніх Угод и создание великих туристичних коридорів.

Наразі ми бачим декілька груп стран, Які виокремилися Всередині ЄС. Перша група стран — Греція, Кіпр, Німеччина, Іспанія, Італія, Австрія, Хорватія, Португалія, Мальта, Словенія та Болгарія, міністри закордон справ якіх Нещодавно Погода правила, Як Забезпечити Безпечні умови для літньої відпустки своих громадян у туристичному Партнери Вся 2020 року.

Друга група — це балтійські країни, Литва, Естонія и Латвія, Які відкрілі кордони одна для одної та предложили долучітіся до своєї локальної спільноті Польщу та Фінляндію. З 15 червня за взаємною домовленістю відкріються кордони между Австрією, Німеччіною, Швейцарією та Францією.

Замість Мальдів — Бирючий острів: ЕКСПЕРТИ розповілі, як коронавірус змінів туристичний ринок України
Громадяни трьох стран Балтії могут перетінаті Спільні кордони вільно Фото: УНІАН

Країни Вішеградської четвіркі (Польща, Чехія, Угорщина, Словаччина) разом Із Німеччіною утворілі Спільний простір без кордонів на основе взаємної економічної зацікавленості.

Ще одна група стран, яка скасує обмеження для пересування громадян между своими кордонами — це Австрія, Угорщина, Чехія та Словаччина.

Перелік ціх туристичних коридорів НЕ є вічерпнім, а їхній склад НЕ є фіксованім. Переговори между країнамі трівають у різніх форматах: багатосторонніх, двосторонніх або під проводом центральних інституцій ЄС. Як можна помітіті, ОКРЕМІ країни могут буті у складі декількох груп, водночас інші — залішатіся за межами груп. Немає Нічого дивного: епідемічні умови могут змінюватіся, а економічні Інтереси вімагають багатовекторніх підходів. Тому групи ма ють Пліній и Тимчасовий характер.

Країни, что НЕ є членами ЄС, Які зацікавлені у європейському туристичному Сайти Вся або у потенційніх туристах з стран ЄС, такоже намагають долучітісь до переговорів и туристичних потоків. Прикладом є Туреччина, яка пришвидшення темпами проводити сертифікацію своих гостиниц та об’єктів туризму та запрошує іноземців відвідаті країну.

Об’єднання країн у групи із подібною епідемічною ситуацією та зацікавленістю в економічних зв’язках – загальний тренд, тому не дивно, що ми зараз спостерігаємо створення кластерів (туристичних коридорів) з країн з-за меж Європейського Союзу. Австрія, Греція, Ізраїль, Норвегія, Данія, Чехія, Сінгапур, Австралія та Нова Зеландія так само утворили спільну зону безпеки для туристів.

Свій туристичний кластер намагаються створити середземноморські країни: Ізраїль, Кіпр і Греція.

Так само й Україна, не очікуючи запрошення від інших країн, намагається відновити, з урахуванням епідемічної ситуації, міжнародні авіасполучення, в тому числі з країнами Європи. Адже авіасполучення – критично важливий крок для відновлення туризму.

Кожна з країн, яка бере участь у створенні «туристичних коридорів» і відкриває кордони одна для одної, засновує свої правила для запобігання інфікуванню на основі загальноєвропейських регламентів. Тому й Україна, якщо вона має намір відкрити кордони ЄС для своїх громадян, має враховувати вимоги ЄС і активно виходити на потенційних зовнішніх партнерів. Адже зволікання неприпустиме, бо від цього втратить і український бізнес, і українські туристи.

Туризм в Україні

Як ми показали раніше, відновлення в Україні зовнішнього виїзного туризму критично залежить від здатності українського Уряду домовитися з урядами інших країн про участь у туристичних коридорах на підставі двосторонніх або багатосторонніх угод. При цьому Уряд має співпрацювати не лише з урядами інших країн, але так само з глобальними транспортними компаніями. Великі авіакомпанії зараз очікують відновлення транспортних потоків.

Про повернення на ринок авіасполучень України у червні вже оголосили такі авіакомпанії як Lufthansa, Wizzair, Ryanar, Austrian Airlines, які вже почали продаж і бронювання квитків до багатьох європейських міст.

Міністр закордонних страв України Дмитро Кулеба пояснив: «Ми абсолютно ліберально налаштовані в цьому плані (щодо відкриття кордону України), але будемо враховувати два фактори: перше – як відкриваються партнери, і друге – реальну ситуацію з пандемією на території України. Але ніхто українців тримати під замком не збирається, й ідей таких немає».

Утім, знову ж таки, все залежить від успіху урядових переговорів з іншими країнами.

Як повідомив Прем’єр-міністр України Деніс Шмигаль, «авіасполучення, міжнародне в тому числі, відновиться, ймовірно, в червні… але відкрити аеропорти в Україні та не мати можливості нікуди вилетіти – це не відновлення. Треба розуміти, які країни відновлять авіасполучення. Найближча дата, коли європейські країни оголосили про можливості відкриття авіасполучення – це не раніше 15 червня. Тобто до цього незрозуміло, куди літати».

Подібне відновлення залежить від багатьох чинників, один з яких – епідемічне благополуччя в Україні.

Наразі український уряд досяг лише помірних успіхів у створенні «туристичних коридорів» з іншими країнами. Уже укладена двостороння угода з Грузією, тривають перемовини з Ізраїлем.

З огляду на невизначеність перспектив для закордонних подорожей, багато українських туристів цього року розглянуть можливість використати свою відпустку для відвідування українських курортів та туристичних об’єктів в межах країни. У цьому українці не є унікальними. Як ми вже згадували раніше, більшість європейців так само будуть змушені цього сезону провести літню відпустку на місцевих курортах всередині своїх країн.

Більшість українців під час подорожі Україною мають намір скористатися власною автівкою. Вигадливі підприємці підлаштовуються до нових умов і вигадують незвичні формати для автотуристів, як наприклад, у Львові – екскурсії-автомандрівки.

Замість Мальдів — Бирючий острів: ЕКСПЕРТИ розповілі, як коронавірус змінів туристичний ринок України
Львів на карантині Фото: УНІАН

Але у червні в українців, ймовірно, з’являться також інші можливості для подорожі. Міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявивши про відновлення внутрішнього авіасполучення між містами України з 29 травня.

Рух поїздів між областями за звичайним графіком відновлять з 12 червня.

Уже частково запустили автобусне сполучення до відомих українських курортів, яке надалі після 22 травня буде розширюватися.

Тим часом Кабмін готує обов’язкові вимоги до функціонування вітчизняної туристичної інфраструктури. Зокрема, оприлюднені для громадського обговорення проєкти наказу Головного санітарного лікаря України, в якому містяться детальні вимоги до функціонування автомобільного транспорту та готелів.

В українських готелях до кінця епідемії коронавірусної хвороби пропонується дотримуватися наступних вимог:

● Проводити термометрію усім працівникам перед початком робочого дня.
● Створити умови для гігієни рук (миття та обробка антисептиками).
● Виділити ізолятор для осіб з ознаками гострого респіраторного захворювання.
● Відвідувачі готелю поза готельним номером мають носити маску.
● Черги на рецепції та в інших приміщеннях мають бути виключені, а відвідувачам надана можливість онлайн-реєстрації поселення.
● Адміністрація готелю має стежити за дотриманням дистанції між людьми не менше 1,5 метра.
● На рецепції в готелі має бути встановлений захисний екран між персоналом і відвідувачем. У готелі забороняється робота конференц-залів, фітнес-центрів та спа-центрів.
● Харчування в готелі можливе лише за умови доставлення їжі в готельний номер або на відкритих майданчиках просто неба.
● Кожні 3-4 години має проводитися дезінфекція поверхонь, яких часто торкаються (стійки реєстрації, столи, стільці, дверні ручки, кнопки ліфтів, сходи та інше…).
● Системи вентиляції мають працювати без перебоїв.

18 травня Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час брифінгу, повідомив, що українці, ймовірно, без перешкод зможуть відвідувати пляжні курорти України, зокрема ті, що розташовані на морському узбережжі та берегах річок.

Інститут епідеміології інфекційних хвороб Національної АМН України вважає, що морська сіль та ультрафіолетове випромінювання знищує збудника. Є дані, що вірус може зберігатися в прісній воді, але ризик інфікування в проточній прісній воді річок досить малий.

Віктор Ляшко порекомендував утриматися від перебування на пляжі особам із груп ризику за медичними показаннями – тим, хто має хронічні супутні захворювання, та старшим за 60 років. На пляжах потрібно витримувати дистанцію до інших людей 2 метри та дотримуватися гігієни: мити руки, кашляти та чхати в одноразові серветки або у ліктьовий згин.

Українські турагенти та власники готелів прогнозують зростання попиту українців на свої послуги й готуються розпочати курортний сезон з кінця червня. За їхніми прогнозами, наприклад, відпочинок на морських курортах Одеси коштуватиме щонайменше 35 тисяч за 7 днів, на морських курортах Херсонської області – 550-750 грн на добу за готельний номер, на Азовському морі на Бирючому острові – від 2000 тисяч за добу.Comments

Новости