Connect with us

Коррупция

Влад все неправильно розуміє: українські популісти ведуть економіку на свободі

Їх активно підтримують «прості українці».

Російська агресія стала довготривалою. Буквально марення, що завтра ми запустимо урядовий «план Маршалла» і українська держава і громадськість будуть процвітати, допоки народ зможе жити, як завжди. За перемогу можна заплатити життям і здоров’ям, не менше, захищеним доходом, пишуть в Укррудпромі.

У 1940 році, через шість місяців після початку Другої світової війни, видатний економіст Джон Мейнард Кейнс опублікував памфлет «Як розплатитися за війну», в якому він пропагував макроекономічну стратегію для своєї рідної країни Великобританії40. Мільйони людей винні у війні проти Німеччини з 80-мільйонним населенням.

Для таких умів, зазначив Кейнс, ключем до ефективної війни проти Німеччини може бути мобілізація всіх ресурсів. Дві основні ідеї «як заплатити за війну» базуються на отриманні більшої зайнятості та різкому збільшенні податків на багатство, а також на максимізації вигод для фінансування внутрішнього боргу, для нас нічого. Отже, високий клас веде ставку фунтових інвестицій, а низький клас – гроші.

Останній місяць Криму, податкові пільги та прибуткові зарплати дозволили фінансовій структурі Великобританії впасти на межі повного краху. Розуміння структури поточних доходів бюджету України. Запах приблизно ділиться на три рівні частини:

• Зняття подарунків
• Позики (особливо зовнішні)
• Сеньйораж (дохід від емісійних пенні)

Зрозуміло, що це не хороше життя, а великий відхід у залежність від наказу НБУ «пропивати» гривню в одну мить. І, звичайно, кримська інфляція, незважаючи ні на що. Чітка кореляція між великою кількістю копійок на біржі та коливаннями цін більше не є загадкою. Мілтон Фрідман, антагоніст мрії Кейнса, чітко заявляє, що «інфляція може бути викликана монетарними причинами»: якщо темпи зростання пенні вищі за темпи зростання економіки, винні ви самі.

Наша економіка не тільки не росте, а й згасає на очах. Таким чином на населення «викидають» тонни гривень. Дивно, що долар досі не підняв планку в 50 гривень найнижчого курсу.

Це нас влаштовує це чи ні, економічно у нас два варіанти. Або ми побачимо 90-ті в умовах гіперінфляції (якщо ціни зростуть на 1 864 714% за 44 місяці), або спробуємо втратити гроші на більш-менш прийнятному рівні. Побачимо, що гіперінфляція є серйозною ознакою нестабільності держави під час війни, і цілком можливо, що ворог стане «іншим фронтом» ворога.

Тут можна оцінити дані про години Другої світової війни США, ніби їм вдалося захопити 7% доходів бюджету. Все інше фінансувалося за рахунок податків і зборів. Вісь Çepak була застосована з тієї години.

За 5 років 85 мільйонів американців (на той час загальна чисельність населення США становила 140 мільйонів) купили державних облігацій на 185 мільярдів доларів. Це означає, що нещодавно зняти шкіру борго коштувало американцю понад 2000 доларів США (понад 24 000 доларів США у сучасних доларах).

Це стало можливим автоматично отримувати частину зарплати від військових. Наприклад, більше 95% представників General Motors стали кредиторами США в цій якості.

Між 1943 і 1945 роками доля огорожі для придбання пасажирських вагонів для захисту зростання держ. Порівняйте ціну наших нинішніх страждань за спокійну їзду Bentley Bentayga і Mercedes G-Class.

Можна сміливо сказати, що українське суспільство вже фінансує армію для постраждалих і волонтерів. Що ж, давайте розглянемо конкретний кущ. Найбільша приватна компанія країни Метінвест Ріната Ахметова шумить на вітер, ніби намагаючись допомогти злим силам України. Фактично виходить, що в 5-місячній війні війчани допомогли менше 1% від чистого доходу минулої долі.

Навряд чи Метінвест тут буде єдиним перемикачем. Швидше, віняток, стане правилом. Це означає, що нам не обійтися без податкових пільг і першочергової гарантії російських облігацій. Якщо, зрозуміло, що ми не хочемо перемогти.

Використано матеріали лекції Юрія Городченка в рамках літньої школи пам’яті конфліктології KSE

Тож не пропустіть найгірше, підпишіться на нашу розсилку Телеграм канал.

Comments

Новости