Connect with us

Новини Харкова

В суботу у Львові відбудеться відкриття мистецького проєкту «Той, чия совість – як чистий кришталь…»


У суботу у Львові відбудеться відкриття мистецького проекту


У суботу, 3 грудня 2017 року о 15:00 у Національному музеї Андрея Шептицького у Львові (вул. Свободи, 20) відбудеться відкриття мистецького проекту «Той, чия совість чиста, як кришталь…». ).

Цього року, третього грудня, українці відзначають 300-річчя видатного філософа Григорія Савича Сковороди. З цієї нагоди Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького реалізовує мистецький проект «Той, чия совість, як чистий кришталь…»

«Проект покликаний наблизити глядача до постаті культового українського філософа-містика, теолога, письменника, педагога, музиканта та мандрівника; популяризувати його мудре слово; спонукати сучасного читача зануритися у непростий світ Сковороди, щоб зрозуміти суть його філософії свободи; допомогти відчути глибину та гармонію його душі», – ділиться співкуратор проекту Наталія Федорак.

Значну частину візуального наповнення виставки складають плакатні роботи на тему Панаба студентів Харківської державної академії дизайну і мистецтв (курс професора В.І. Лесняка). Молоді митці творчо переоцінили ідеї Сковороди через призму сучасності, через власне сприйняття продемонстрували багатогранність його образу в живописних плакатах, втілили афоризми філософа в плакатах з літерами. На виставці представлено понад півсотні робіт графічного дизайну.

Інфографіка допоможе поглибити знання про життєвий і творчий шлях Григорія Сковороди. Смислового акценту виставці надає монументальна інсталяція-фонтан «Рівність не всім рівна» – «відродження» графічного малюнка Сковороди до твору «Знаки якоїсь спорідненості» з діалогу «Розмова, що зветься Абетка, або Основа миру».

Проект також передбачає інформаційно-просвітницьку складову, тобто виставку
супроводжуватиме лекції львівських науковців та викладачів к.ф.-м.н
Марія Кашуба, доктор філологічних наук Богдана Криса, літературознавці
Ростислав Чопик та Назар Федорак.

Крім того, в рамках проекту відбулася презентація останнього видання про Григорія Сковороду – “СковороДАР. Життя, творчість, спадщина” харківського видавництва “Школа”, якому в жахливих умовах сьогодення все ж вдалося реалізувати свій творчий задум. Куратори проекту – Володимир Лесняк (Харків), Наталія Федорак (Львів).

Оксана – СПІВЩоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://photo-lviv.in.ua/v-subotu-u-lvovi-vidbudetsia-vidkryttia-mystetskoho-proiektu-toy-chyia-sovist-iak-chystyy-kryshtal/

Comments

Новости