Connect with us

Новини регіону Харькова

В Ізюмі ексгумовано 338 тіл

У братській могилі виявлено 445 могил, в деяких з яких поховано від двох до чотирьох осіб.

Увечері 21 вересня з братської могили в центрі міста Ізюм вилучено тіла 320 мирних жителів та 18 військовослужбовців Збройних Сил України. Ексгумаційні роботи планують завершити 23 вересня, після чого експерти займуться іншими об’єктами. Про це пише “Суспільне” з посиланням на прокурора Харківської області Олександра Фільчакова.

Фільчаков сказав: «Багато з тих, кого вивезли з музею – з мінно-вибуховими пораненнями, також є багато зламаних кісток, також є сліди тортур». і ці загальні групи вже ексгумують тіла в інших районах. Вже відомо 3-5 таких місць поховань».

Зазначимо, що на місці братського поховання в Ізюмі, яке Франція передала Генпрокуратурі, працює ДНК-лабораторія. Працює на базі Інституту Бокаріуса. 21 вересня Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Етьєн де Понсен відвідав братську могилу в місті Ізюм. Він подивився роботу лабораторії ДНК. Як зазначають у прокуратурі Харківської області, лабораторія дозволяє швидко ідентифікувати трупи.

“Завдяки роботі пересувної лабораторії створено високий рівень реальної можливості для швидкої ідентифікації тіл загиблих в Ізюмі та аналізу будь-яких біологічних матеріалів, виявлених на місці злочину”, – зазначили в прокуратурі.

За словами прокурора Харківської області Олександра Фільчакова, на багатьох трупах є сліди тортур: одній людині на шию повісили мотузку, зламали кістки кінцівок, двом бійцям зв’язали руки, ще одному травматично ампутували. статеві органи. Усі ексгумовані тіла мають глибокі гнильні зміни, їх направлено на Харківську судово-медичну експертизу, яка встановить причину смерті. На цей час були ексгумовані частини тіла дитини.

Як зазначив прокурор, з 9 вересня в інших районах Харківської області було ексгумовано ще 17 тіл. Стихійне кладовище в Ізюмі є найбільшим в області. Це пов’язано з тим, що російська армія вже більше місяця намагається захопити місто, знищивши його артилерією та авіацією. Пізніше тут дислокувався найбільший на Харківщині загін російської армії.

«В Ізюмі нічого такого немає. Ще є інформація про інші братські поховання в інших районах нашої області. Але поки ця інформація уточнюється. , Балаклея. Але таких братських могил, як в Ізюмі, більше не було». Про це Фільчаков заявив в інтерв’ю “Думці”.

Як повідомляв KHARKIV Today, 15 вересня в Ізюмі виявили масове поховання. Близько 500 тіл поховано в лісі біля міського кладовища. Ексгумація розпочалася 16 вересня.

Джерело 2day.kh.ua

Comments

Новости