Connect with us

Новини регіону Харькова

У Харкові хочуть позбутися реклами російською

У Харкові хочуть позбутися реклами російською

Цей матеріал також доступний українською мовою

Російськомовна реклама може зникнути з вулиць Харкова

У Харкові хочуть позбутися реклами російською. Уповноважений із захисту української мови Тарас Кремінь відповів на відповідні скарги мешканців та надіслав листи до мерій різних міст.

Так, вимоги висунули керівникам Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Запоріжжя, Херсона, Миколаєва, Полтави, Чернігова, Сум, Черкас, Чернівців, Ужгорода, Кропивницького, Кременчука, Маріуполя, Берегова, Краматорська, Баку та Кори. . Rih. Листи також надіслано головам міських військово-цивільних адміністрацій Волновахи, Слов’янська, Сєвєродонецька та Лисичанська.

У своїх вимогах Тарас посилається на статтю 32 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка вимагає, щоб усі ЗМІ на вулицях були українською мовою.

ДОВІДКА. Регіональна мова в Україні була передбачена законом «Про основи державної мовної політики», прийнятим у 2012 році. Регіони та міста могли використовувати регіональні мови за умови, що ними, відповідно до закону, користується не менше 10% населення. Всього в Україні було 18 таких регіональних мов. Однак у 2018 році згаданий закон було визнано неконституційним за рішенням Конституційного суду.

Зазначимо, що рішення Харківської міської ради від 20 серпня 2012 року містить статистичні дані Всеукраїнського перепису населення 2001 року. Виходячи з цього, 65,9% всього населення Харківської області та самого Харкова визнали рідною російську мову.

Зазначимо, 25 травня Окружний адміністративний суд Харкова визнав недійсним рішення міськради про надання російській мові статусу регіональної.

Підписуйтесь на наш Україна-канал, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Харкова та області!

Джерело:

Теги:

  • Харків
  • Україна
  • Українська мова
  • реклама
  • Російська мова в Україні


Алена

16 лютого 2022 року о 14:48 год

Так, відразу пиши по-китайськи, чому б не запитати у населення, що воно хоче… Давно нас не питали. Плутають своїми візерунчастими сорочками, квітами і українізацією, кожні сто років влаштовують одне і те ж… щурячий галас… ні руху вперед, ні морального розвитку, з таким підходом у цієї країни немає майбутнього. без подарунка.

Дік

11 лютого 2022 року о 14:03 год

Укр, крекери для суші, корисні на Колимі …

Україна

10 лютого 2022 року о 22:52 год

Дік, ptnpnh бракований)

Дік

10 лютого 2022 року о 14:21 год

Хохлобани з племені дрочідопотів, скоро на Колимі згадають російську мову і все …


Якщо ви знайшли помилку, виділіть частину тексту та натисніть

Джерело kharkov.comments.ua

Comments

Новости