Connect with us

Наука

Штучний інтелект розшифрував структуру майже всіх білків, відомих науці

Британська компанія DeepMind Technologies Limited завдяки штучному інтелекту DeepMind розшифрувала структуру понад 200 мільйонів білків, які досі відомі науці.

Про це повідомляє “The New York Times”, передає Укрінформ.

Тепер DeepMind сподівається прискорити дослідження більш незрозумілих організмів і запустити нову галузь під назвою метапротеоміка (ідентифікація білка).

«Тепер вчені можуть досліджувати цілі бази даних і шукати закономірності — кореляції між видами та еволюційними закономірностями, які раніше не були очевидними», — сказав генеральний директор DeepMind Деміс Хассабіс.

Слід зазначити, що білки спочатку виглядають як ланцюги хімічних сполук, а потім згортаються в тривимірні форми, які визначають, як ці молекули зв’язуються разом.

Якщо вчені зможуть визначити структуру білка, вони зможуть розшифрувати, як він працює.

Ці знання часто є важливою частиною в боротьбі з різними захворюваннями. Наприклад, бактерії стають стійкими до антибіотиків, витісняючи певні білки. Якщо вчені зрозуміють, як ці білки працюють, вони зможуть боротися зі стійкістю до антибіотиків.

Для визначення структури білка потрібен великий досвід роботи в лабораторії з використанням рентгенівських променів, мікроскопів та інших інструментів.

“Укрінформ” повідомляє, що на початку лютого цього року британська компанія “DeepMind Technologies Limited” оголосила про створення системи на основі штучного інтелекту “AlphaCode”.

Comments

Новости