Connect with us

Новини Харкова

Правоохоронці проводять обшуки в 14 облгазах Фірташа


У рамках розслідування кримінального провадження про можливе розкрадання державних коштів у п’ятницю, 17 березня, Держохорона та СБУ провели обшуки в 16 компаніях групи Oblastní plynárenské sompanié. Однак подробиці обшуків і можливі результати розслідування наразі невідомі.

Джерело: СБУ, БЕБ

Правоохоронці проводять обшуки на 14 АЗС Фірташа

Як повідомлялося, обшуки пройшли в офісах облгазу в різних містах України, зокрема в Києві, Львові, Рівному, Вінниці, Харкові, Закарпатті, Івано-Франківську та інших.

Співробітників компанії вивели з робочих місць, у них вилучили телефони та особисті речі, повідомляє РГЦ. Подробиці розслідування наразі невідомі, і слід зазначити, що РГК не є підозрюваною у цій справі.

РГК розцінює обшук, який супроводжувався явним порушенням прав людини, як тиск на працівників підприємств критичної інфраструктури, додали в прес-службі.

У якому саме кримінальному провадженні пройшли обшуки в офісах, представники облгазу не уточнили.

Однак згодом Бюро економічної безпеки повідомило, що співробітники СБУ розслідують злочинну схему маніпулювання газорозподільними підприємствами. Більше інформації про характер цих маніпуляцій і можливі звинувачення поки немає.

Під час перевірок 16 облгазів та представництв групи компаній «Облгази» задокументовано факт незаконного використання тарифних коштів, передбачених на закупівлю газу для покриття виробничо-технічних втрат. Таким чином державі завдано збитків на понад 3,4 млрд грн, йдеться у повідомленні.

Що пояснили в СБУ

У прес-службі СБУ заявили, що це призвело до завищення обсягів споживання газу, а отже, і до завищення сум, які держава сплачує за його постачання. Підприємства, задіяні в схемі, за останні роки отримали незаконний прибуток у розмірі кількох мільйонів гривень. Слідство у цій справі ще триває.

Це типова корупційна схема, коли чиновникам і бізнесменам вигідно обманювати державу і порушувати закон. У даному випадку до схеми, схоже, причетні посадові особи державного «Облгазу». Тривають оперативно-розшукові заходи для встановлення всіх учасників та подробиць злочинної діяльності.

Надалі організатори системи намагалися «списати» штучну заборгованість за рахунок бюджетних коштів.

Читайте також:

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://novyny.online.ua/u-16-oblgazah-firtasha-proyshli-obshuki-cherez-rozkradannya-derzhavnogo-gazu-na-35-mlrd-grn_n855212/

Comments

Новости