Connect with us

Новости региона

под стенами Харьковской ОГА состоится акция протеста


16 липня о 09:00 під стінами Харківської ОДА відбудеться акція протесту «Руки геть від мови» проти розгляду Верховною Радою законопроекту №2362. Відповідно до законопроекту, автором якого є нардеп від «Слуги народу» Максим Бужанський, в школах скасовує обов’язкове вивчення 80% предметів українською мовою.

«» Слуги народу »и ОТЗЖ 16 липня хотят протягнуті в парламенте антіукраїнській законопроєкт 2362« слуги народу »Бужанського, мета которого — тотальна русифікація української освіти. Це Зміни до Законів про мову и про освіту, Які передбачають: Скасування переходу учнів 5-11 класів російськомовніх шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020; Дозвіл викладати «декілька Навчальних предметів» російською мовою в усіх українських школах. У стилі Путіна делать якусь гидота до ювілейніх дат, «слуги» хотят сделать подарунок Кремлю в 30-ту річніцю Декларації про державний суверенітет України и Першу річніцю ЧИННОСТІ закону про мову », — йдеться в повідомленні організаторів акції протесту в Facebook.

Організатори акції закликають депутатів Верховної Ради і Дмитра Разумкова зняти зазначений законопроект з розгляду і ніколи більше до нього не повертатися.

«КОЖЕН, хто проголосує за цею проєкт, стані прямим колаборантом и учасником російської гібрідної Війни проти України. Заклікаємо всех, кому дорога українська мова і українська освіта, 16 ЛИПНЯ Про 9.00 війта ПІД СТІНІ ПАРЛАМЕНТУ або від Місцеві Обласні держадміністрації », — йдеться в повідомленні організаторів.

Нагадаємо, раніше MyKharkov.info повідомляли, що 25 квітня 2019 року народні депутати прийняли закон № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», Який почали розглядати у другому читанні ще 28 лютого. «За» проголосували 278 парламентаріїв.

16 липня 2019 року Закон № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної» набрав чинності.

Якщо ви знайшли помилку на сайті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

Source link

Comments

Новости