Connect with us

Новини Харкова

Основні події на Харківщині 30 січня


Головні події Харківщини за тиждень 30 січня – 5 лютого.

Підсумки тижня повідомляє ЗМІ «Слобідський край».

35 генераторів та перша партія зарядних станцій у рамках проекту «Зміцнення енергетичної стійкості громад в умовах військового конфлікту», який реалізується в рамках програми Українського фонду швидкого реагування IREX за підтримки Держдепартаменту США, прибув до Харкова 12 січня. Зараз їх доставлено у вісім міст Харківської області для підтримки постраждалого населення.

В Ізюмському районі Харківської області енергетики повністю відновили електропостачання селищ Глинське та Забавне, які залишалися знеструмленими з початку війни.

У селі Золочів на Харківщині 7 безробітних взяли участь у громадських роботах. Працюють з розбору завалів житлових будинків. Доплати до заробітної плати безробітним здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Особи, які брали участь у таких роботах, також мають право проїзду в межах області до місця роботи і назад (у разі необхідності); охорони праці та загальнообов’язкового державного соціального страхування. На період воєнного стану за ним зберігається статус безробітного на весь час виконання суспільно корисних робіт.

У селі Старий Салтів Чугуївського району Харківської області після чотирьох місяців інтенсивних робіт працівники “Харківобленерго” повністю відновили електропостачання. Там через бойові дії у селі Старий Салтів пошкоджено понад 80% мережі. Енергетикам довелося встановити 40 нових опор, відремонтувати 10 кілометрів ліній високої напруги та 24 кілометри ліній 0,4 кВ. Також відреставровано три підстанції, дві з яких довелося повністю замінити.

На Харківщині розпочався набір до «Оборотної гвардії». Кожен волонтер самостійно обирає бригаду, до якої хоче приєднатися. Усім волонтерам створені гідні умови праці, можливість працевлаштування та винагорода. У Центрах надання адміністративних послуг бажаючих консультуватимуть представники відомства. Після цього волонтер може обрати ту чи іншу бригаду для подальшого проходження служби. Наразі людей приймають у заклади міст Лозова, Красноград, Богодухів, Мерефа та Зміїв. До команд можуть приєднатися волонтери віком від 18 до 60 років.

Цей тиждень також показав, яким може стати Харків після війни. У місті планують створити пішохідну зону та нову транспортну систему. Також облаштують велодоріжки та паркінги. Згідно з планами, під час реконструкції міста історичний Харків не буде зачеплений, а також планується реконструкція будівлі Харківської обласної ради. Розпочато перший етап впровадження змін до Плану зонування міста – урбаністичний моніторинг.

В Ізюмі семеро підлітків підірвалися на “пелюстці” протипіхотної міні. Група підлітків знайшла уламок протипіхотної міни “пелюстка”. Міна вибухнула, коли один із підлітків підняв її з землі та кинув поруч з іншими. Внаслідок вибуху всі діти (3 хлопчики та 4 дівчинки) отримали осколкові поранення. Їхній стан задовільний. Проте 5 із них госпіталізували до Ізюмської лікарні. Наразі загрози їхньому життю немає.

Ранковий обстріл Харкова 5 лютого: ракети влучили в центр міста. Одна з ракет влучила в житловий будинок у центрі Харкова, друга – в будівлю університету. Постраждало п’ятеро людей. На щастя, обійшлося без постраждалих.

Читайте головні новини Харківської області на нашому сайті.Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://www.slk.kh.ua/news/oblast-online/generatori-vid-blagodijnikiv-ta-majbutne-harkova-pidsumki-tizna-na-harkivsini.html

Comments

Новости