Connect with us

Новини регіону Харькова

Очільника Київської області звинувачують у нецільовому розкраданні бюджетних коштів

Очільника Київської області звинувачують у нецільовому розкраданні бюджетних коштів

Цей матеріал також доступний українською мовою

У депутата обласної ради Володимира Скоробагача виникла низка запитань щодо тендеру, оголошеного управлінням освіти Київської області.

Голова Київського району міста Харкова Неллі Казанджієва може бути причетна до нецільової розтрати бюджетних коштів. З відповідною заявою до поліції звернувся депутат облради Володимир Скоробагач.

Депутат написав у areas.news, що ці кошти є коштами районного бюджету, які перераховуються міському бюджету як субвенція з його ініціативи.

«10 червня виділено субвенцію з районного бюджету міському. Ми з двома моїми колегами Оленою Бочарніковою та Анною Ващенко виділили 1,5 млн грн на придбання автоматизованої інформаційно-комунікаційної системи. Простіше кажучи, це освітні послуги, які можуть полегшити життя учнів і вчителів як під час навчального процесу в школі, так і під час дистанційного навчання», – зазначив депутат.

Скоробагач додав, що йдеться про закупівлю шкіл у Київській області, де він тривалий час є депутатом.

8 жовтня Управління освіти Київського району оголосило конкурс на визначення розміру субвенції. За словами депутата, після подання тендеру з’ясувалося, що йдеться не про програмну послугу, а про послуги з постачання офісних програм та операційної системи “Microsoft”. Тобто виділені кошти в кінцевому підсумку були використані не за призначенням. І ФЛП виграв тендер.

За словами депутата облради, сам тендер викликає низку питань щодо закупівлі ліцензійного програмного забезпечення.

“На тендері було лише два учасники, що само по собі дивно. А надання послуг з ліцензійного програмного забезпечення приватним підприємцем викликає низку питань. Чому Адміністрація не змогла провести публічні закупівлі шляхом переговорів? безпосередньо з виробником чи принаймні офіційно з компаніями-дистриб’юторами? Адже обидва вони пропонують великі корпоративні знижки на купівлю свого програмного забезпечення для навчальних закладів! Якщо в роздрібних продажах ми знаходимо ліцензійні OfficeStd 2019 і Microsoft Windows 10 Pro 64-bit, то загальний роздріб сума закупівлі 100 тис. грн у переможця запропонованого тендеру буде дешево. І це не враховуючи корпоративної знижки”, – написав Скоробагач.

Він зауважив, що обладнання, закуплене в школи району за останні роки, має бути повністю забезпечене програмним забезпеченням.

Крім того, за словами депутата, більшість районів міста отримали сервіс, через який надходять кошти субсидій. Більш того, такими програмними сервісами наразі користується більшість шкіл України.

Скоробагач також додав, що вважає дії управління освіти Київського району та очільника району Неллі Казанджієвої неправомірними і звернувся з цього приводу до слідчих та контролюючих органів.

“Я особисто буду стежити за цим процесом і намагатимусь відкрити кримінальне провадження. Необхідно з’ясувати, чому кошти, спрямовані не за цільовим призначенням, насправді були використані лише на встановлення Windows, а послуги постачальника програмного забезпечення виконувало ФЛП. .Зі завищеною пропозицією від виробника Я недбалий «Я не дозволю посадовцям витрачати кошти районного бюджету в особистих цілях. Це повне протизаконня і має суворо каратися», – написав депутат.

Підписуйтесь на наш Україна-канал, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Харкова та області!

Джерело:

Теги:

  • привласнення
  • Володимир Скоробагач
  • бюджетні гроші
  • Неллі Казанджієва


Олександр

11 листопада 2021 року о 13:04 год

Яке життя у сфері харчування школярів київського РОНО, ніхто не хоче перевіряти?

Якщо ви знайшли помилку, виділіть частину тексту та натисніть

Джерело kharkov.comments.ua

Comments

Новости