Connect with us

Новини Харкова

МКС видав ордер на арешт путіна за депортацію …


МКС видав ордер на арешт Путіна за депортацію українських дітей

24 канал колаж

Джерело: DW

Друга палата досудового розслідування Міжнародного кримінального суду (МКС) у п’ятницю, 17 березня, видала ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженого президента Росії з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Про це повідомляє сайт ІСС.

Суд вважає обох нібито відповідальними за вчинення військового злочину – незаконну депортацію та переміщення населення, особливо дітей, з окупованих регіонів України до Російської Федерації, що відбувалося щонайменше з 24 лютого 2022 року.

«Палата попереднього провадження ІІ на підставі клопотання прокуратури від 22 лютого 2023 року вирішила, що є достатні підстави вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за військовий злочин незаконної депортації населення та незаконного переміщення населення з окупованих територій України до Російської Федерації, що завдало шкоди українським дітям», – йдеться в суді.

Також йдеться, що ордери на арешт зберігаються в таємниці, «щоб захистити жертв і свідків, а також полегшити розслідування». Водночас, враховуючи те, що ці злочини тривають, а поінформованість громадськості про ордери може сприяти їх подальшому запобіганню, МКС вирішив публічно оприлюднити наявність ордерів, імена підозрюваних, злочини, які були видані і види відповідальності.

Костін: Путін офіційно підозрюється

Видача Міжнародним кримінальним судом у Львові-Бєлові ордера на арешт Путіна означає, що відтепер вони мають офіційний статус підозрюваних у вчиненні міжнародного злочину, пояснив генпрокурор України Андрій Костін.

“Це означає, що за межами Росії Путіна слід заарештувати і притягнути до відповідальності. І світові лідери двічі подумають, перш ніж потиснути йому руку або сісти з ним за стіл переговорів. Світу надіслано сигнал, що російський режим є злочинним а її керівництво та послідовники будуть притягнуті до відповідальності”, – написав він у Facebook.

Костін зазначив, що Генпрокуратура України передала до Міжнародного кримінального суду понад 40 томів матеріалів про насильницьку депортацію дітей. Загалом у провадженнях, у яких Генпрокуратура проводить процесуальні вказівки, зафіксовано депортацію понад 16 тисяч дітей із Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей. Але реальна цифра може бути набагато більшою, зазначив Костін.

Читайте також: Називати Росію Москвою: Мінкульт відреагував на ідею

Підпишіться на наш Facebook

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://gromada.group/news/news/23923-mks-vidav-order-na-aresht-putina-za-deportaciyu-ukrayinskih-ditej

Comments

Новости