Connect with us

Политика

Кулеба в ООН закликав Росію припинити кібератаки для дестабілізації інших країн — Украинские новости


Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до Ради Безпеки ООН із закликом притягнути до відповідальності винних у кібератаки відповідно до міжнародного права і розробити «загальні правила гри» в кіберпросторі.

Про це чиновник заявив на онлайн-засіданні РБ ООН по формулі Арріан «Кіберстабільність, запобігання конфліктів і зміцнення можливостей», повідомляє прес-служба МЗС.

«Україна наполягає: тих, хто цілеспрямовано організовує і втілює кібератаки, необхідно притягати до відповідальності. Ми переконані, що чинне міжнародне право поширюється і на кіберпростір. В ньому також діє принцип ненападу однієї держави в іншу», — сказав Кулеба.

Читайте також: Меркель заявляє, що її нервують російські кібератаки

Він зазначив, що з 2014 року кібератаки є одним з вимірів російської агресії проти України, і це змусило нашу державу переосмислити стратегію національної безпеки. За його словами, Україна за цей час отримала безцінні знання і досвід в протистоянні кіберзагрозам, якими готова охоче ділитися з партнерами.

Глава МЗС повідомив, що протягом 2019 року в Україні було зафіксовано понад 1500 кіберінцідентов на об’єктах критичної інфраструктури. Він додав, що інші держави також піддаються такому ворожому поведінки Росії і вважають Кремль відповідальним за кібератаки з використанням новітніх шкідливих програм.

«Ми знаємо, що Росія відповідальна за ряд кібероперацій, які використовувалися як політичний інструмент. Коли за допомогою інформаційних і комунікаційних технологій проводилися кампанії по дезінформації, втручання у виборчий процес, кібершпіонаж, кібератаки на критичну інфраструктуру в ряді країн в Європі і поза її», — заявив міністр.

Читайте також: «Коронавірусние» спам з Росії: СБУ зупинила 103 кібератаки на держустанови

Кулеба переконаний, що за часів Коронавірусние кризи кіберзагрози стають ще більш актуальними, тому кібербезпека вимагає підвищеної уваги.

Міністр звернув увагу учасників засідання на спроби Росії виставити себе в ООН ініціатором кампанії щодо посилення міжнародної інформаційної та кібербезпеки.

«Будучи державою, яке доведено звинувачується в здійсненні цілеспрямованих кібератак проти об’єктів енергетичної та іншої критичної інфраструктури України, Росія повинна негайно припинити використання сучасних комп’ютерних технологій з метою дестабілізації і створення криз», — підкреслив він.

Читайте також: Дуда визнав Росію однією з найбільших загроз для Польщі

Кулеба зазначив, що державам-членам ООН необхідно об’єднати зусилля, щоб виробити загальні «правила гри», які допоможуть запобігти будь-яким спробам дискредитувати таке досягнення людства як сучасні комп’ютерні технології.

Comments

Новости