Connect with us

Новини регіону Харькова

Харків’яни повертаються додому. У місті проживає понад мільйон людей

Після успішного контрнаступу та звільнення більшої частини окупованої Харківщини жителі повертаються.

За словами голови ХОВА Олега Синєгубова, у вересні харків’яни активно повертаються в місто. У Харкові вже 1 мільйон 100 тисяч жителів.

Про це голову HOVA повідомила керівник офісу Генерального директорату Європейської комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту (ECHO) в Україні пані Клаудія Амарал. Під час зустрічі обговорено гуманітарну ситуацію в області, підготовку до зимового періоду, а також питання відновлення житла та поселення внутрішньо переміщених осіб.

За словами Синєгубова, на звільнених територіях найбільше потребують гуманітарна допомога, розмінування та відновлення важливої ​​інфраструктури. Попри руйнування та безкомунікаційність у звільнених населених пунктах є чимало тих, хто не планує виїжджати.

“Ми вже створили хаб, завдяки якому координуємо допомогу в регіоні. Адже низка українських та міжнародних організацій вже допомагають нам задовольняти різні потреби. Зокрема, гуманітарне розмінування зараз дуже важливе, тому що, Перш за все, потрібно забезпечити людей електроенергією, водою, теплом на зиму, для цього перевіряються важливі об’єкти інфраструктури», – сказав голова Харківської ОВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Харківщині закуповують обігрівачі для жителів окупованих громад

Пані Клаудія Амарал повідомила про відкриття Офісу ООН з координації гуманітарної допомоги в Харкові.

Як писав «KHARKIV Today», станом на 16 вересня на Харківщині українська армія звільнила від російських загарбників 421 населений пункт.

Джерело 2day.kh.ua

Comments

Новости