Connect with us

Новини регіону Харькова

какой праздник и день в истории22 листопада – за церковним календарем день пам’яті преподобних Матрони і Феоктистана, а також мучеників Онисифора і Порфирія. Сьогодні відбулося вбивство Кеннеді – один із найгучніших і найзагадковіших злочинів ХХ століття.

Свята і пам’ятні дати 22 листопада

Цього дня не відзначаються державні свята та пам’ятні дати України, а також міжнародні та всесвітні свята.

22 листопада в історії

22 листопада 1963 року Було вбито президента США Джона Кеннеді. Кеннеді був наймолодшим президентом США, обраним на посаду, і першим президентом, який народився в 20 столітті. Але, на жаль, Кеннеді відомий широкому загалу світу саме з цієї причини, навіть не через свою політику чи родинні зв’язки, а тому, що він став жертвою зухвалого вбивства. Президент США помер 22 листопада 1963 року в Далласі під час виборчої кампанії. Візит до Далласа був особливо важливий для Кеннеді, оскільки на попередніх виборах у Техасі він з мінімальною перемогою переміг свого суперника Ніксона, а штат обіцяв надалі «проблемні» вибори президента.

В аеропорту Далласа на борт броньованого Lincoln сів президент разом із дружиною Жаклін, губернатором Техасу Джоном Конноллі та його дружиною. За планом вони мали подолати відстань близько 15 км навколо міста, маршрут ходи був опублікований заздалегідь (19 листопада) у місцевих виданнях. Оскільки погода була спекотною, Кеннеді сам наказав опустити верх лімузина. Так от – у відкритому лімузині, поруч із дружиною, за кілька хвилин до вбивства його сфотографував репортер Dallas Morning News.

Смертоносна стрілянина пролунала, коли президентський кортеж рухався Елм-стріт повз техаський склад шкільних підручників. Перша куля потрапила президенту в шию, а друга – в голову. Губернатор Техасу Конноллі також був важко поранений. Кеннеді був ще живий, коли кортеж прибув до лікарні Паркленда. Попри те, що президента одразу потрапили до реанімації, врятувати його після таких травм не вдалося. Про смерть Джона Кеннеді було офіційно оголошено о 13:00.

 • Читайте також: Сьогодні 19 листопада: яке свято і день в історії

 • Підозрюваного у вбивстві також швидко знайшли – через півтори години після вбивства Кеннеді, за офіційною версією слідства, був затриманий Лі Гарві Освальд, який діяв самостійно, а не за наказом. Але довести чи спростувати провину Освальда в суді не змогли, адже його самого вбили через два дні – на виході з відділку поліції. На цьому ланцюжок таємничих вбивств не закінчився – підозрюваний Освальда Джек Рубі пізніше помер у в’язниці.

  Подібна серія «загадкових» смертей і нібито вбивство президента Лі Гарві Освальдом породили безліч «теорій змови» і теорій змови щодо справжніх мотивів і замовників цього злочину.

  Офіційна версія обставин вбивства Кеннеді була оприлюднена через 10 місяців після трагедії. Розслідуванням вбивства займалася так звана “Комісія Уоррена”, очолювана головою Верховного суду США Ерлом Ворреном. Ця версія полягає в тому, що Освальд був вбивцею президента, який зробив усі постріли з верхнього поверху будівлі складу підручників. Не було жодної змови з метою вбити Кеннеді.

  22 листопада церковне свято

  22 листопада віруючі вшановують пам’ять відразу кількох святих: мучеників Онисифора і Порфирія та ченців Матрони і Феоктиста.

  святих мучеників Онисифора і Порфирія Він жив за правління римського імператора Діоклетіана, який переслідував християн. Онисифор і Порфирій не зреклися своєї віри і прийняли за неї тяжкі страждання. Їх забивали камінням, катували, спалювали у вогні. Потім їх прив’язали до коней і погнали по кам’янистій місцевості. І тому вони прийняли смерть, розчавивши себе об скелі. Їхні тіла були поховані християнами, а після поховання на його місці почали відбуватися чудеса та зцілення. Останки святих досі знаходяться під горою Пангея в Македонії.

  Преподобна Матрона Пергія народилася в Памфілії (Мала Азія) у V ст. Вона вийшла заміж за багатого чоловіка на ім’я Дометіан і мала доньку Феодотію. 25-річна Матрона переїхала з родиною до Константинополя, де часто відвідувала храми і молилася. У храмі Матрона зустріла благочестивих стариць Євгенію і Сусанну і почала наслідувати їх приклад, принижуючи своє тіло стриманістю і постом, за що зазнала нападок з боку чоловіка. Нарешті Матрона вирішила залишити сім’ю і піти в монастир, де чоловік не міг її знайти. Матрона віддала на виховання дочку Сусанну.

  У монастирі святого Басіяна Матрона прикинулася євнухом Вавилом і була прийнята до братії. Він завжди мовчав і багато працював. Однак Матрона не могла приховати, що вона жінка. Настоятелю монастиря, де перебувала Матрона, і настоятелю сусіднього монастиря снився один сон – що преподобний Вавила – жінка. Ігумен Вассіан викликав до себе Матрону і запитав, навіщо вона пішла в монастир (для розбещення ченців). Вона зі сльозами розповідала про своє життя та переслідування чоловіка.

  Переконавшись у чистоті її намірів, Вассіан благословив Матрону і відправив її в монастир міста Емес. Там вона прожила багато років, а коли ігуменя померла, черниці обрали Матрону настоятелькою храму. Слава про чесноти і дар зцілення Матрони рознеслася далеко за стіни монастиря. Дізнався про це і її чоловік і приїхав у монастир до дружини. Але Матрона врятувалася – таємно відправилася в Єрусалим і в більш тривалу подорож, і нарешті оселилася в покинутому язичницькому храмі в Беріті. Поступово біля резиденції святого стали селитися жінки та дівчата, і незабаром була заснована нова обитель. Але і там Матрона не залишилася – за велінням Божим, явленим у видінні, вона відправилася в Константинополь, де дізналася, що її чоловік помер. У Константинополі Матрона заснувала монастир, куди перейшли і сестри заснованого нею Берицького монастиря. Матрона померла у віці ста років (близько 492).

  Преподобного Феоктиста Народився в місті Мітімне (Мала Азія) на острові Лесбос. У ранньому дитинстві він залишився сиротою і родичі віддали його на виховання в монастир. Там вона жила таким же життям, як черниці, до 18 років. А у 18 років з благословення ігумені поїхала на Великдень до сестри і залишилася там одну ніч. Вночі араби напали на село, захопили всіх жителів, посадили на корабель і вранці вирушили до моря.

  Потім полонених висадили на безлюдний острів Парос, щоб пройти огляд і відвезти на ринок рабів. Але Феоктисту вдалося втекти і сховатися. 35 років він прожив на острові – у старовинному храмі в ім’я Пресвятої Богородиці. Він їв насіння і весь час проводив у молитві. Через 35 років Феоктиста знайшов у храмі мисливець, який пішов у далекий ліс, переслідуючи свою здобич, і виявив храм. Святий розповів йому про своє життя і попросив мисливця принести йому частину Пречесних Дарів, якщо він знову відвідає острів. Через рік мисливець знову прибув на острів і привіз невеликий корабель з частинкою Святих Таїн. Святий Феоктист зустрів святиню в церкві, впав на землю і довго, плачучи, молився. Воскреснувши, він причастився тіла і крові Христових. Наступного дня мисливець побачив посеред храму тіло преподобного Феоктиста. Викопавши неглибоку могилу, він поклав туди тіло жінки і відрубав їй руку, щоб забрати частину останків із собою. Однак після ночі в морі судно з мисливцем знову підійшло до острова. Чоловік розумів, що останки треба повернути на місце. Він повернувся до могили і засунув руку. Після цього судно плавно попливло. Але по дорозі мисливець розповів своїм супутникам всю історію святого, і вони вирішили повернутися і вклонитися тілу святого, але його вже не було в гробниці.

  Народні прикмети

  Іній на деревах – до швидких і сильних морозів.

  Дощ у цей день – хороший урожай пшениці наступного року.

  Снігопад віщує черговий місяць негоди.

  Що не можна робити 20 листопада

  Свій старий одяг не можна віддавати іншим – разом з ним можна подарувати своє щастя.

  Не займатися важкою фізичною працею.

  Не можна ні з ким не сперечатися, особливо з рідними.

  Дівчатам небажано стригтися і робити макіяж – інакше краса скоро зів’яне.  Source link

  Comments

  Новости