Connect with us

Новини Харкова

Янголи спорту Дмитро, Олександр, Григорій……


Зміна “срібні” ковзани на армійських черевиках

Родом з Харкова Дмитро Шарпар виконується в парі с Анастасія ПобіженкаО і був срібним призером чемпіонату України.

Також Шарпар і Побіженко потрапили в топ-10 Юнацької Олімпіади-2016.

Після закінчення змагальної кар’єри був виконавцем шоу льодового цирку “Гранд”.

2016 рік. наш Молодий олімпійці відвідав Олімпійський музей Норвегія. А фігурист Дмитро Шарпар випробував себе там як біатлоніст. «Досить непогано для початку!– зазначили друзі з олімпійської збірної.

Тоді ніхто не думав, що Дмитро змінить свої «срібні» ковзани на армійські черевики і стрілятиме по реальному ворогу, а не по віртуальній мішені.

Терористи вбили їх на батьківщині…

У боях за Соледар загинули двоє друзів, спортсменів, волонтерів, альпіністів – Олександр Заколодний та Григорій Григор’єв.

У перший день війни вони пішли добровольцями, надзвичайно патріотичні хлопці захищати нашу Батьківщину. Їхні тіла й досі в загартованому Соледарі. Їм було по 35 років, обидва альпіністи, служили в одному спецназі. Вони жили одним життям на двох: разом тренувалися і їздили на змагання, жили спортом.

«Вони разом тренувалися, змагалися, ходили в гори. У перші дні навали вони разом пішли добровольцями захищати українську землю, разом воювали в спецпідрозділі та полягли пліч-о-пліч в одному бою. На жаль, бій був важким і товариші не змогли винести тіла загиблих. Тому надія є, але рідко…», – зазначив голова Харківського обласного клубу альпіністів Геннадій Копійка.

Олександр Заколодний (35 років). Майстер спорту з альпінізму, кандидат у майстри спорту з альпінізму та туризму.

Член збірної України з альпінізму. Віце-президент Федерації альпінізму та альпінізму України, голова комітету альпінізму

З 2013 року адміністратор харківського центру скелелазіння «Вертикаль» тренує дітей, де організував десятки змагань з альпінізму та техніки скелелазіння. Має вищу освіту за фахом тренер (Харківська державна академія фізичної культури).

За відгуками друзів, Заколодний “був найкращим тренером і людиною, мотивацією і прикладом для дітей і дорослих. Втрата для багатьох із нас…”

З 2008 року щорічно бере участь у чемпіонатах України з альпінізму та міжнародних змаганнях, майже на всіх змаганнях займаючи призові місця.

Він отримав титул за сходження на п’ять найвищих вершин Паміру і Тянь-Шаню “Сніговий леопард”.

Сходження на 8000 метрів: Українська національна експедиція 2010 р. на пік Макалу (8481 м),

Експедиція Харківського альпіністського клубу на вершини Чо-ою (8201м) і Нанга-Парбат (8126м).

Геннадій Копєйка нагадав, що влітку 2013 року в базовому таборі Нанга Парбат терористи розстріляли 10 альпіністів, серед яких троє харків’ян. Олександру завжди щастило – тоді він займався сходженням, а через 10 років не пощастило – терористи вбили його на батьківщині…

Григорій Григор’єв (35 років)

Кандидат у майстри спорту зі скелелазіння, 2 розряд альпінізму. Йому подобалися різні види діяльності: походи, марафон, велопрогулянки. Брав участь у змаганнях з триатлону.

Працював у Харківській міській раді з благоустрою міста, проводив велику громадську роботу, працював на скеледромі «Вертикаль», завжди допомагав на змаганнях як суддя. Чесна, добра, порядна людина.

Його останній пост у Facebook датований 1 січня 2023 року.

На запрошення взяти участь у міжнародному марафоні після війни Григорій відповів: «Я радий, що ви продовжуєте наші традиції!» Я вірю, що цього року ми будемо бігати разом”

Війна забирає найкращих з нас!!!

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://gromada.group/news/statti/22359-yangoli-sportu-dmitro-oleksandr-grigorij

Comments

Новости