Connect with us

Новини Харкова

Графіки відключення світла: заява Терехова та пояснення «Харківобленерго»


Звернення Харківського міського голови Ігор Терехов 30 листопада прес-служба міськради розповсюдила голову ОВА Олега Синєгубова та в.о. директора “Харківобленерго” Костянтина Логвиненка.

Мер зазначає, що наразі після атак на критичну інфраструктуру російська пропаганда «всіляко починає нагнітати проблему відсутності електроенергії в Україні» та намагається розчарувати українців віяловими відключеннями.

«Харків, як і вся Україна, справді перебуває у надзвичайно складній енергетичній ситуації. Місто економить електроенергію на всьому, що тільки можна. Громадське освітлення не працює, його споживання зменшено на всіх комунальних підприємствах, ринках, магазинах, АЗС; збільшились інтервали руху електротранспорту тощо», – каже міський голова.

Він наголошує, що споживання електроенергії в Харкові зведено до мінімуму. У місті також введені відключення ШВЛ, «необхідність яких абсолютно зрозуміла» — але, за словами Терехова, чіткого графіку досі немає, а самі відключення можуть тривати до 12 годин.

«Звертаюся до керівництва Харківобленерго. Вважаю за необхідне розробити чіткі графіки відключень для кожного району, для кожного будинку, оприлюднити їх у мережі та ЗМІ і намагатися їх чітко дотримуватися. Водночас необхідно знайти можливість суттєво скоротити час відключень електроенергії», – каже міський голова.

AT “Харківобленерго” того ж дня було опубліковано роз’яснення щодо погодинних та аварійних відключень електроенергії в Харківській області та інших регіонах.

Обленерго нагадує, що добові відключення електроенергії є наслідком семи хвиль ракетного обстрілу ГА об’єктів критичної інфраструктури/ Пошкоджено понад 40% об’єктів електроенергетики Укренерго, внаслідок чого порушився баланс в енергомережі.

Масштабні руйнування також торкнулися роботи енергоблоків АЕС, деякі з них вийшли на аварійний режим. Через це також виникли проблеми з виробництвом електроенергії.

Станом на ранок 30 листопада виробники електроенергії забезпечили 73% споживання країни. Електропостачання в основному здійснювалося на об’єкти критичної інфраструктури в усіх регіонах: котельні, газорозподільні станції, водоканали, очисні споруди та громадський електротранспорт.

«Атомні електростанції набирають силу. Попри пошкодження, отримані після ракетних обстрілів, працюють ТЕС, ТЕС, підключено частину «зеленої» генерації. Тривають роботи з відновлення електропостачання побутових споживачів», – зазначили в обленерго.

Але темпи ремонту сповільнює негода: сильний вітер, дощ і нічна температура під нуль додають шкоди від російських ракет, ожеледиці та обірваних проводів.

У зв’язку з триваючим дефіцитом електроенергії в системі діють графіки планових та аварійних відключень в різних регіонах України.

«Наголошуємо: контрольовані аварійні відключення дозволяють збалансувати електроенергетику та запобігти більш масштабним аварійним ситуаціям у мережах! Запевняємо: енергокомпанії роблять все від них залежне, щоб відключення були якомога коротшими. Але зараз склалася така ситуація, що потрібні багатогодинні обмеження», – наголосили в обленерго.

Енергетики додають, що наразі не можуть уточнити годинний час відключення – рішення приймають диспетчери Укренерго в режимі реального часу за ситуацією на мережі. «Все залежить від того, наскільки швидко вдасться провести ремонт і відновити баланс мережі, а це не завжди можна передбачити», – пояснюють в компанії.

президент Володимир Зеленський У відеозверненні йдеться, що ввечері 30 листопада в більшості областей України знеструмлено близько 6 мільйонів абонентів. Найскладніша ситуація в Києві, а також у Києві, Вінниці, Львові, Одесі, Хмельницькому та Черкасах.

«Дуже важливо, щоб люди розуміли, коли і на який термін їм відключать електроенергію. Це обов’язок як самих енергокомпаній, так і місцевої влади. Люди мають право знати. І настільки, наскільки це зараз можливо, передбачуваність життя має бути забезпечена. Люди бачать, що в сусідніх будинках чи на прилеглих вулицях чомусь інші правила освітлення. І має бути справедливість і ясність», – сказав Зеленський.Під час масових відключень електроенергії у Харківській області відкриють «Точки нескореності». Буде три типи, послуги там будуть трохи іншими. Точки можна шукати на онлайн-карті.

У Харкові на період знеструмлення збудовано 34 тимчасові автобусні лінії. Їх запустять у той час, коли не працює наземний електротранспорт і метро.

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://www.mediaport.ua/grafiki-vidklyuchennya-svitla-zayava-terehova-ta-poyasnennya-harkivoblenergo

Comments

Новости