Connect with us

Наука

Diia.pl отримав офіційний статус цифрового виду на проживання в Польщі

Електронний документ Diia.pl для українців у Польщі, що підтверджує легальне проживання в країні, отримав офіційний статус першої цифрової посвідки на проживання.

Про це у Telegram повідомив віце-прем’єр-міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров, повідомляє Укрінформ.

«Понад мільйон українців переїхали до Польщі через війну. Ми вдячні нашим польським друзям за підтримку, яку отримують від вас наші громадяни. Ви зробили все, щоб нашим родинам було комфортно. Навіть у цифровому вигляді», – підкреслив він.

Федоров нагадав, що для українців, які звикли користуватися Diia, Польща створила окремий цифровий документ у додатку mObywatel – Diia.pl. Видається на основі PESEL (польський ідентифікаційний номер). Цим документом українські біженці можуть підтвердити свою особу.

За словами Федорова, за п’ять місяців Diia.pl скористалися понад 80 тисяч українців.

Міністр зазначив, що після того, як перша цифрова реєстрація набуде офіційного статусу, цей документ можна буде використовувати не лише для підтвердження особи, а й для перетину кордонів, користування державними послугами та у всіх необхідних життєвих ситуаціях.

“Ще раз дякуємо нашим польським друзям”, – додав віце-прем’єр.

За інформацією “Укрінформу”, у серпні в Польщі планується відкрити стаціонарний офіс, який зможе видавати документи – закордонні та українські паспорти українцям, які покинули країну через війну.

Фото: Михайло Федоров, Telegram

Comments

Новости