Connect with us

Наука

Чи можуть росіяни прослуховувати телефони українців: заява Держспецзв’язку

У Держслужбі захисту спецзв’язку та інформації пояснили, чи зможуть російські військові прослуховувати телефони українців, особливо на тимчасово окупованих територіях, і як цьому запобігти.

Інформацію про це оприлюднила Держспецзв’язку, повідомляє Укрінформ.

«Зв’язок українців у мережах мобільних операторів України надійно захищений від ворога. Доступ до внутрішніх мереж закритий операторами. Передача сигналу між абонентами зашифрована, що унеможливлює прослуховування», – йдеться у повідомленні.

Українські оператори використовують сучасні системи шифрування, рекомендовані міжнародними організаціями, які розробляють стандарти мобільного зв’язку та мереж.

У Держспецзв’язку пояснили, що оператори відстежують незаконні підключення до мережі. Таким чином, введення в мережу операторів підслуховування (зване дублюванням пакетів) буде негайно зафіксовано.

Кардинально інша ситуація в регіонах, де російська армія перервала зв’язок з Україною і намагалася запустити власного оператора.

Російські спецслужби мають доступ до мереж російських операторів, тому користуватися таким зв’язком потрібно максимально обережно.

Держохорона радить учасникам говорити по телефону лише про звичайні, нейтральні речі та уникати того, що може завдати шкоди. Ви не можете обговорювати розташування або переміщення підрозділів нападника.

Взагалі, розмови за допомогою мобільного зв’язку краще звести до мінімуму і використовувати месенджери з наскрізним шифруванням даних.

Ви завжди повинні використовувати служби VPN для доступу до Інтернету. Вони знижують ризик передачі інформації противнику, а також дозволяють обійти блокування джерел інформації.

За інформацією “Укрінформу”, 26 липня у більшості районів Херсонщини на півдоби зник інтернет, а SIM-карти зловмисників перестали працювати. Росіяни перекрили зв’язок, щоб приховати пересування своєї техніки

Comments

Новости