Connect with us

Новини Харкова

Бої під Соледаром: двоє харківських альпіністів зникли безвісти


Про ймовірну загибель спортсменів, які пішли на фронт, 2 січня заявив голова ради директорів Харківського обласного клубу альпіністів. Геннадій Копійка.

“21 січня в бою під Соледаром проти російських окупантів загинули наші друзі, члени нашого клубу Олександр Заколодний і Григорій Григор’єв”, – написав він у Facebook.

За словами Копійки, обом альпіністам було по 35 років. Вони дружили, разом тренувалися, змагалися, ходили в гори. У перші дні тотальної навали вони разом добровільно пішли захищати Україну, воювали в одному підрозділі.

«На жаль, бій був важким і товариші не змогли винести тіла загиблих. Тому надія є, але мізерна… Інформація буде додаватися», – додав керівник клубу.

Олександр Заколодний та Григорій Григор’єв. Фото: Facebook/Геннадій Копійка

Олександр Заколодний — майстер спорту з альпінізму, кандидат у майстри спорту з альпінізму та туризму. Входив до національної збірної України з альпінізму, був віце-президентом Федерації альпінізму та альпінізму України. З 2013 року був адміністратором харківського центру скелелазіння «Вертикаль», де організовував змагання та тренував дітей.

За сходження на п’ять найвищих вершин Паміру і Тянь-Шаню Заколодний отримав звання «Сніговий барс». Брав участь в експедиціях Харківського альпіністського клубу на Чо Ойю і Нанга Парбат.

«Нагадаємо, влітку 2013 року в базовому таборі Нанга Парбат терористи розстріляли 10 альпіністів, у тому числі трьох харків’ян. Олександру завжди щастило – тоді він був на виході. Але за 10 років йому не пощастило – терористи вбили його на батьківщині», – каже Копійка.

Олександр Заколодний. Фото зі сторінки Facebook

Григорій Григор’єв — кандидат у майстри спорту зі скелелазіння. Захоплювався пішим туризмом, марафонами, велосипедними походами, брав участь у триатлоні.

«Він працював у Харківській міській раді з благоустрою міста, проводив велику громадську роботу, працював на скеледромі «Вертикаль», завжди допомагав на змаганнях як арбітр. Чесна, добра, порядна людина», – згадує Геннадій Копійка.

Григорій Григор'єв. Фото: Facebook/Геннадій Копійка

Наприкінці грудня на фронті загинув харківський адвокат Федір Панфьоров. До лав української армії допомагав постраждалим від війни, заснував благодійний фонд.

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://www.mediaport.ua/boyi-pid-soledarom-dvoie-harkivskih-alpinistiv-znikli-bezvisti

Comments

Новости