Connect with us

Новини регіону Харькова

Бабине літо 2022 в Україні: коли воно буде і що кажуть синоптики?

Найближчим часом в Україну прийде бабине літо. Хоча вересень холодний, але жовтень буде теплим і майже бездощовим, щоб усім нам було весело гуляти. Наступного тижня синоптики очікують гарну середньоосінню теплу погоду.

На початку жовтня можуть випасти невеликі дощі, але вони триватимуть кілька днів. У деяких регіонах України стовпчик термометра може піднятися навіть до +20-27 градусів.

Допомога журналістам Vgorode.ua не ваша справа. Фінансова підтримка >>>

Тепер все актуально в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб бути в курсі найважливішої інформації

«Бабиним літом» називали спекотну пору року в середині вересня, іноді на початку жовтня. Свою назву ця епоха отримала через те, що жінкам було призначено працювати в полі та виконувати роботу по дому.

Відомий синоптик Леонід Горбань писав, що осіннє потепління і ясна погода збігаються з першою декадою жовтня.

Переглянувши прогнози деяких синоптиків, можна стверджувати, що бабине літо прийде в Україну після 4 жовтня цього року. Ймовірно, він триватиме до 14 жовтня. Тоді вночі варто чекати холодного морозу, але вдень температура різко не знизиться.

Як повідомляє “Метеорологічний радар”, до кінця цього тижня на півдні України очікується температура до +26-29 градусів. Температура буде трохи нижчою, оскільки західна та північна частини будуть знаходитись між холодними та теплими повітряними масами. На півночі, заході, в центрі та сході країни пройдуть сильні дощі, але температура сягне 17-24 градусів.

Бабине літо 2022 в Україні: коли воно буде і що кажуть синоптики?Бабине літо 2022 в Україні: коли воно буде і що кажуть синоптики? Фото: www.pogodairadar.com.ua

В «Укргідрометцентрі» також підтверджують, що найближчими днями у більшості регіонів відчується значне потепління. На початку жовтня в Україні буде тепла осіння погода. Гаряча повітряна маса, яка зараз відчувається на заході, згодом пошириться на всю Україну.

Прикмети про бабине літо

У той час, коли у людей не було Інтернету, наші предки передбачали бабине літо за такими показниками:

  • якщо у вересні грім, чекай бабиного літа в жовтні;
  • якщо на початку жовтня листя ще зелене — бабине літо буде довгим;
  • якщо в повітрі багато павутини — бабине літо буде прохолодним і коротким;
  • якщо бабине літо почалося з веселки, то воно буде довгим і спекотним;
  • якщо бабиним літом комарі кусаються і жаби квакають, то воно триватиме довго;
  • якщо бабине літо сухе – осінь буде мокрою, якщо дощова – буде сухою;
  • якщо восени довго тепло – це до сильних морозів.

Бабине літо, як і сама осінь, прекрасна пора! Це неповторні краєвиди з останніми сонячними теплими днями, тихими осінніми вечорами та золотим листям на деревах.

Україна

Осінні канікули в Україні: коли почнуться та скільки триватимуть?

Джерело kh.vgorode.ua

Comments

Новости